BACASIZ HAVALANDIRMA

Koku Yönetmeliği

Koku Yönetmeliği BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Bakanlar Kurulu Kararı

Koku Yönetmeliği'nin tamamını buradan görebilirisiniz.

Yangın Yönetmeliği

YANGIN YÖNETMELİĞİ BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Bakanlar Kurulu Kararı

Yangın Yönetmeliği'nin tamamını buradan görebilirisiniz.

Emisyon Kontrolü Yönetmeliği

EMİSYON KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ 1. BÖLÜM Amaç SIRA 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, kokuya sebep olan emisyonların kontrolüne ve azaltılmasına yö

Emisyon Kontrolü Yönetmeliği'nin tamamını buradan görebilirisiniz.

Koku Şikayetleri

Fabrika, lokanta ve pastane gibi işletmelerin yaydığı kokuyla ilgili şikâyetleri işleme alacak denetimler başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın yapacağı denetimlerde yasal sınırın üstünde rahatsız eden koku yayan yerler uyarılacak.

Devamı için tıklayınız...

Yağlı Kanal Temizliği

Fastfood ve hazır gıda tüketiminin fazlasıyla artış gösterdiği son yıllarda alışveriş merkezleri, restoranlar, sosyal tesisler, kafeler, oteller, yemekhane ve yemek şirketlerinin mutfaklarında ki yağlı kanal sistemlerinin (davlumbaz, kanal ve fan motoru) belirli aralıklarla yetkili bir firma tarafından temizlenmesi gerekmektedir.

Devamı için tıklayınız...

Mekanik Havalandırma

Mekanik havalandırma yöntemleri: Büyük işyerleri, alışveriş merkezleri, çok katlı fabrikalar, yeraltı demiryolları, zehirli gaz ya da toz bulunan bölgeler gibi, doğal havalandırmanın uygun olmadığı yerlerde, mekanik havalandırma zorunludur.

Devamı için tıklayınız...

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma, insanların çalıştığı veya yaşadığı ortamdaki koku yönünden ağırlaşmış havanın tesisat ile dışarı atılması işidir.

Devamı için tıklayınız...

Havalandırma Kontrolü

Havalandırma Kontrolü Hastanelerde Havalandırma ve Kontrolü Havalandırma sistemlerinin fonksiyonu kuruldukları ortamdaki havanın optimum sıcaklık ve neme sahip olmasını sağlamalarıdır.

Devamı için tıklayınız...

Davlumbaz Temizliği

Davlumbaz Temizliği Yağların ilk olarak temas ettiği bölüm olan davlumbazların ehemmiyetli bir şekilde temizletilmesi gerekmektedir.

Devamı için tıklayınız...

Ozon Nedir

Pişirme sırasında oluşan kokuların bir kısmını ortadan kaldırabilir, ancak bazı kokular hala ortadan kaldırılamaz. Bu nedenle kalan kokuların güçlü bir oksitleyici ile işlenmesi gerekir. Ozon, bilinen güçlü bir dezenfektan olarak kokuları etkili bir şekilde hafifletecektir. Mutfak egzoz sistemi için ozon jeneratörünün faydaları aşağıdadır:Yağ ve Gres Azaltma: Bu ozon ünitesi, egzoz kanallarını temiz ve koku içermeyen mutfak egzoz sistemlerinde yağ ve gres miktarını azaltır. Ozon, yağ ve gres akış biçimini karbondioksit, su ve egzoz kanalını kuru toz halinde işleyen az miktarda polimerize gres oluşturacak şekilde parçalamaktadır. Polimerize gres, biyolojik olarak parçalanabilir ve herhangi bir sağlık tehlikesi oluşturmaz.

Mikroorganizmaların Azaltılması: Her türlü havalandırma sisteminde bakteri ve diğer mikroorganizmalar vardır. Ozon jeneratörü her türlü mikroorganizmayı ortadan kaldırır. Böylece ozon, bakteri ve diğer mikroorganizmaların birikmesini engeller.

Pişirme kokusunun azaltılması: Her pişirme çeşidi kokular yaratır. Kokular, gazlı bir biçimde kanal işleri yoluyla dışarı atılır ve mutfak davlumbazlarının geleneksel filtrelerinde tutulmazlar. Ozon, oksidasyon ile hepsini ortadan kaldırmazsa, kokuları minimuma indirir. Bu, yiyecek kokunun binaların ve ofislerin yakınındaki taze hava girişleri yoluyla  Havalandırma HVAC sistemine girmesini önler.

Yangın koruması ve kanal temizliği: mutfak davlumbazına enjekte edilen ozon, buhar biçiminde yağ ve oksidi oksitleyerek egzoz sisteminin akış yönündeki soğutucu kanallarında yoğunlaşmamasını ve mutfaklardaki egzozda yağ ve gres oluşumunu engeller sistemleri. Bu kanaldaki yangın riskini önemli derecede azaltır ve havalandırma sisteminin ömrünü uzatır. Kanal temizleme Süresini enaza  önemli ölçüde azaltılabilir.

 Ozon jeneratörünün çıkışı, egzoz kapağından sonra egzoz borusuna bağlanır. Ozon reaksiyonu için, kokularla temas etmek ve onları yok etmek minimum zaman alır. Ve, iki saniye ideal zamanlama. Ozon ünitesi elektrostatik bir filtre olmadan kurulabilir, çünkü pişirme Esnasındaa yağ duman ve Koku üretir , Ozon bu birleşenleri ve  kokuları parçalayacaktır .

Devamı için tıklayınız...

Ekoloji Hava Temizleme Nedir

 

Yüksek oranda pişirme ve kızartma işlemlerinin yapıldığı endüstriyel mutfak uygulama sürecinde yağ ve dumanla birlikte yüksek sıcaklığa sahip egzost havası da oluşmaktadır. Oluşan yağ parçacıklarının, dumanın ve sıcak havanın ortamdan kontrollü bir şekilde uzaklaştırılması ve atmosfere atılmadan önce koku ve dumandan arındırılması işleminin hem insan ve çevre sağlığı açısından hem de yönetmelikler gereği yapılması gerekmektedir.

EKOLOJİ - ECOLOGY CİHAZI AVANTAJLAR

Doğaya, filtrasyon işlemi tamamlanmış temiz ve zararsız hava salınımı

Endüstriyel mutfaklarda havalandırma uygulamaları kolaylığı

Yağ dumanı partiküllerinin maksimum Elektrostatik Filtre ile Filtrasyonu

Yıkanabilir Yapıda Elektrostatik Filtreler İle Kolay Temizlenme

Değiştirilebilir yapıda aktif karbon Filtreler

Maksimum yağ dumanı partikülü yakalanması için difüzör hücresi Izgara ,kızartma,kaynatma ve farklı pişirme Uygulamalarına Göre Tek ve Çift geçiş  Elektrostatik Filtre  Seçeneği

Devamı için tıklayınız...

UV PLASMA FİLTRE Nedir

Lokantalarda  Restaurantlarda veya endüstriyel mutfaklarda, pişirme aşamasında yiyecekler yağlar, kirlilik ve can sıkıcı kokular üretir. emiş sisteminin içine yerleştirilen UV-SMELL  ​​bu dezavantajları en aza indirgemek için önemli ölçüde katkıda bulunur. 

UV-C ile yoğun bir ışıltıya maruz kaldığında, karbon ve hidrojenden oluşan karmaşık zincirler pişirerek üretilen yağlar, yoğun enerjisini emer.


Moleküller daha reaktif hale gelirler, çünkü daha yüksek enerji sel bir duruma yerleştirilirler ve "soğuk yanma" olarak adlandırılan havaya neden olan havada bulunan oksijen ile yeniden birleştirilirler. Bu reaksiyondan, havada kolaylıkla kullanılabilen, karbondioksit (CO2) ve su gibi basit kokusuz ve gaz halindeki organik ürünlerdir.


Bu nedenlerden ötürü, normal pişirme sırasında havayı UV-SMELL ​​ile filtrelemek, yağların oluşmasını ve bunun sonucunda ortaya çıkan yangın riskini azaltmakta ve yağların kendileri ile beslenen kalıpların büyümesini sınırlamaktadır. 
UV-SMELL , güvenli bir şekilde çalışma imkânı sunar ve aynı zamanda, emiş sisteminin sürekli olarak temizlenmesi ve bakımı ihtiyacını azaltarak kötü kokuların oluşmasını önler, davlumbazların içindeki filtrelerin ömrünü uzatır ve performanslarını artırır.

 

Devamı için tıklayınız...

Elektrostatik Filtre Nedir

                                                       Elektrostatik Filtre Nasıl Çalışır ?                                                                     

Elektrostatik Filtre , Çökelme Bir Akan Gaz ince partikülleri Filtre etmek için Son Derece Etkin Bir Yoldur. Elektrostatik Filtreler (ESP)  anlamlıdır çünkü elektrostatik Filtreleme  boyunca düşük basınç düşümü, Akış Hızı Düşürmeden  Havayı  geniş hacimli olarak işleyebilir.

Mutfak Aspirasyonu Hava Nedeniyle Yağ, Duman, Su buharı Ve Sıcaklık kompleks karışımında, zor bir hedeftir. Bu Nedenle, özellikle Genel bir sanayi İçin Feka Elektrostatik Filtreler  daha sert Ortam için Tasarlanmış Ve Bu Konuda Patent Belgeleri Almıştır.Elektrostatik Filtre  ( ESP ) kullanmak önemlidir.

Elektrostatik ayırıcılar iyonlaştırıcı elektrotlar üzerinde giderken yağ ve duman parçacıkları iyonize ile başlayan parçacıklar elektrik yüklü hale gelir. Bazı parçacıklar olumlu ya da olumsuz en etkili  Elektrostatik ( ESP) ler iki tip Üretmek mümkündür Ve Böylece Daha Fazla parçacık iyonize olanlardır.

Elektrostatik Filtreler Yağ ve duman parçacıkları Filtre Hücresinin İçinde Paralel Plakalar Üzerinden geçer ve sıkışır. Parçacıklar Toplayıcı Hücreler Arasında Sıkışır ve uzun mesafede, fazla parçacıklar toplanarak yok edilir.

Elektrostatik Filterelerde Gerilim de önemlidir. Partikül iyonizasyonu en üst düzeye çıkarmak ve verimliliği yakalamak için mümkün olan her iki iyonizer ve kolektör hücre voltajı kadar yüksek olmalıdır.Feka Bu Konuda Mühendislik Anlamında Dünyanın İleri Gelen Yüksek Gerilim Şirketi İle Çalışmalarına Devam Etmektedir.

Yağ ve duman parçacıkları çıkarıldıktan sonra, hava genellikle pişirme yağ ve duman yüksek düzeyde üreten restoranlar,Fabrikalarda  kaynaklanan emisyonların görülen karakteristik duman  Toplayıcı Hücrelerde toplanır  daha sonra çıkarılıp düzenli aralıklarla temizlenmelidir.

Elektrostatik Ayırıcılar da Filtrenin yüzeyi boyunca hava yayılmış bir sağlamak için bir dağıtıcı plaka olmalıdır ve Ön Filtreler önce daha büyük bir yağ parçacıklarını toplamak için kullanılır Bizim Elektrostatik Filterlerimizde  bu Standart Olarak Yapılır .Bu sayede Verimlilik artışı ve bakım süreci max.Çıkartılır.

Nereye Elektrostatik Filtre Kullanılır

Mutfaklar ,Restauranlarlar , Alış Veriş Merkezleri ( Avm )  , Isıl işlem | Soğuk çekme | Dişli kesme | Düz yağ ile öğütme | Düz yağ işleme | Dövme işlemleri ve soğuk presleme | Diğer metal işleme / ısıl işlem prosesleri için yağ buharı ve kuru dumanlar

Elektrostatik Filtre  ESP Electrostatic Precipitatör

Bizim Elektrostatik Filtremiz ( ESP ) yağ , duman ve koku çıkaran işletmelerde Elektrostatik   ESP teknolojilerini en iyi kullanır. Bu, hem pozitif ve negatif yüklü parçacıklar oluşturur maksimum Verimlilik için özellikle derin toplayıcı hücreler vardır ve sırasıyla  Ön Filtre  ioniser ve kollektör hücre için 14kV ve 7kV ile  çalışır.

 

En yüksek Debiler için Elektrostatik Filtrelerde Yüksek Verimlilik

Elektrostatik Filtreler tipik % 95 ve üzeri ( ESP ) verimlilik sağlar . Ancak, daha yakından bakmak ve yüksek verim yüzdeleri genellikle düşük hacimli hava akımlarına sadece ilgili olduğunu bulmak. Elektrostatik yüksek debiler için en yüksek verimliliği sağlayarak öne çıkıyor. Biz herhangi bir mutfakta ne beklenebilir hesaplamak için Çalışmaktayız .Bizim üst oranımız %99.Üniteler ticari mutfak ve gıda üretim Fabrika kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Düşük güç, ve gerekli verimlilik düzeylerine bağlı olarak, tek, çift  geçişte yapılandırılabilir.

 

Devamı için tıklayınız...

web tasarım
web grafik
Grafik tasarım
kurumsal kimlik tasarım
Katalog tasarım
dijital baskı
Backlink Çalışmaları
Web Yazılım
Web Otomasyon
Logo Tasarım
Konsept Tasarım
istanbul web tasarım
istanbul grafik tasarım
web tasarım
web grafik
Grafik tasarım
kurumsal kimlik tasarım
Katalog tasarım
dijital baskı
Backlink Çalışmaları
Web Yazılım
Web Otomasyon
Logo Tasarım
Konsept Tasarım
istanbul web tasarım
istanbul grafik tasarım
Tile levelling system
Shower drains
Floor drains
Aluminium tile trim profiles
Stair nosing profiles
Carpet profiles
Parque profiles
Aluminium profiles
Tile spacers
Tile trim profiles
Circular Blades
Straight Blades
Razor Blades
Guillotine Blades
Machine Knives
Industrial Blades
Punch Knives
Paper Cutting Blades
Packaging Blades
Plastic Cutting Blades
Promotional towels
Promotional Bathrobes
Beach towels
Printed towels
Promotional textiles
Promotional clothing
Promotional aprons
Promotional t-shirts
Embroidery towels
Promotional products
istanbul transfer hizmeti
istanbul transfer
istanbul vip transfer hizmeti
istanbul vip transfer
vip transfer hizmeti
istanbul taksim transfer hizmeti
istanbul şişli transfer hizmeti
yeni havalimanı transfer hizmeti
Atatürk Havalimanı transfer hizmeti
Kurumsal transfer hizmeti
evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat fiyatları
şehirler arası evden eve nakliyat
ev eşya depolama şirketi
istanbul ofis taşıma firmaları
şehiriçi evden eve nakliye
antalya terapi
antalya pedagog
Antalya psikolojik danışman
Online Terapi
Antalya çocuk psikoloğu
Antalya ergen danışmanlığı
antalya çocuk danışmanlığı
antalya psikolog
antalya çocuk pedagog
antalya yetişkin psikolog
Women's clothes and lingeries
Textile and cheap accesorries
Sanitation products
Health products
Dekoratif Kitap Kutusu
Chanel Kitap Kutusu
Dior Kitap Kutusu
Vague Kitap Kutusu
Gucci Kitap Kutusu
Siirt Fıstığı
Antep Fıstığı
Zeytinyağı
Zeytin yağı
Kuru Meyve
anahtar teslimi kentsel dönüşüm
deprem güçlendirme tadilatı
evim depreme dayanır mı?
evim çürük mü?
kentsel dönüşüm
kentsel dönüşüm ev yenileme
kentsel dönüşüm müteahhiti
kredili kentsel dönüşüm
Peşinatsız kentsel dönüşüm
ucuz kentsel dönüşüm
ucuz müteahhit
uygun fiyata kentsel dönüşüm