UV C Plazma Filtre

Lokantalarda veya endüstriyel mutfaklarda, pişirme aşamasında yiyecekler yağlar, kirlilik ve can sıkıcı kokular üretir. emiş sisteminin içine yerleştirilen UV-SMELL  ​​bu dezavantajları en aza indirgemek için önemli ölçüde katkıda bulunur. 

UV-C ile yoğun bir ışıltıya maruz kaldığında, karbon ve hidrojenden oluşan karmaşık zincirler pişirerek üretilen yağlar, yoğun enerjisini emer.

Moleküller daha reaktif hale gelirler, çünkü daha yüksek enerji sel bir duruma yerleştirilirler ve "soğuk yanma" olarak adlandırılan havaya neden olan havada bulunan oksijen ile yeniden birleştirilirler. Bu reaksiyondan, havada kolaylıkla kullanılabilen, karbondioksit (CO2) ve su gibi basit kokusuz ve gaz halindeki organik ürünlerdir.


Bu nedenlerden ötürü, normal pişirme sırasında havayı UV-SMELL ​​ile filtrelemek, yağların oluşmasını ve bunun sonucunda ortaya çıkan yangın riskini azaltmakta ve yağların kendileri ile beslenen kalıpların büyümesini sınırlamaktadır. 
UV-SMELL , güvenli bir şekilde çalışma imkânı sunar ve aynı zamanda, emiş sisteminin sürekli olarak temizlenmesi ve bakımı ihtiyacını azaltarak kötü kokuların oluşmasını önler, davlumbazların içindeki filtrelerin ömrünü uzatır ve performanslarını artırır.


UV KOKU-SQ UV-C ampuller ve / veya yayıcı kullanmaktadır UV-C + O3 (ozon) ve türünün tek bir ürün iki teknolojiyi birleştirerek de, kayıtsız lambaların her iki tip ile donatılmış yeteneğine sahip olmaktır alternatif yol. Aslında, ozon birkaç saniyeliğine havada kalan bir gazdır ve oksijene dönmeden önce sistemin performansını en üst düzeye çıkararak UV-C etkilerini uzatmayı başarır

UV-C Lambaların yaydığı çok yüksek UVC Gücü ile birleştiğinde, kirletici parçacıkların daha fazla oksidiyonunu gerçekleştirir ve koku giderici müdahalenin başarısına katkıda bulunur.

UV –SMELL – Su geçirmezliği için kullanılan özel malzemeler ( IP 55 ) Yüksek sıcaklıklara ( 45/50 ° C ) ve greslere dayanıklıdır.